Firma KRCENTER od ponad 15 lat zajmuje się budową basenów kąpielowych na terenie całego kraju oraz sprzedażą i montażem osprzętu basenowego.

KRCENTER dobieramy asortyment sprawdzony od pewnych producentów, taki który posłuży wiele lat, a zarazem cena pozostanie przystępna, lecz nie konkurujemy z produktami o niskich parametrach kuszących zadziwiająco niskimi cenami.

Wytrzymałość naszych basenów i osprzętu obliczona jest na wiele lat funkcjonowania.

Poradnik Dozowanie Chemi

Dozowanie Chemi

Dozowanie Chemi

Dozowanie środków uzdatniania wody – porady

 

1. Każdy środek uzdatniania wody posiada dokładny opis zastosowania

2. Przed dozowaniem środków należy upewnić się że obieg wody basenie jest prawidłowy tzn. czysty Kosz Skimera, kosz pompy filtra i przepłukane złoże filtra.

3. Najważniejsze jest uregulowanie PH wody na poziomie 7,2 przed zastosowaniem jakiego kol wiek innego środka uzdatniania wody. Do uregulowania pH służą środki pH minus oraz pH plus.

4. Jeżeli poziom chloru w wodzie jest za mały możemy go podnieść stosując chlor ekonomiczny tabletki 7g ( dozowanie na opakowaniu )

5. Do podtrzymywania poziomu chloru na odpowiednim poziomie służy Chlor o przedłużonym działaniu tabletki 200g ZASTOSOWANY W CHLORATORZE

6. Do zwalczania glonów w basenie stosujemy Glon-Stop około 600ml

 

7. Aby woda była krystaliczna dobrze jest stosować raz na 2 tygodnie Klaryfikator wody basenowej dawkowanie na opakowaniu

8. Do mycia wykładziny ponad lustrem wody stosujemy środek do czyszczenia linii wody  w żadnym wypadku nie wolno stosować środków kuchennych lub łazienkowych bo mogą przepalić wykładzinę basenową ( np. Cif niszczy wykładzinę w 1 sezon )

9. W przypadku dużego zazielenienia ścian basenu należy usunąć go za pomocą odkurzacza ręcznego podczas pracy filtra w pozycji Drain lub Waste w zależności od opisu funkcji filtra.

10. W przypadku całkowitego zazielenienia wody w basenie można zastosować Chlor szok granulat ( ph wody 7,2 )

TABLETKI CHLORU O PRZEDŁURZONYM DZIAŁANIU 200g dozujemy do chloratora

Co 2 tygodnie należy sprawdzić ilość tabletek w pojemniku i uzupełnić ilość.

 

CHLORATOR OTWIERAMY po zabezpieczeniu dróg oddechowych przed wdychaniem drażniącej substancji.

 

Po aplikacji środków uzdatniania wody należy umyć ręce.

Zawsze stosujemy się do zaleceń podanych na opakowaniu od środków uzdatniania wody.

 

Tabletki Chloru o przedłużonym działaniu podtrzymują nam poziom chloru w wodzie – jeżeli poziom ten jest za mały należy bardziej odkręcić kranik od chloratora lub przykręcić jeśli poziom ten jest zbyt duży.