Firma KRCENTER od ponad 15 lat zajmuje się budową basenów kąpielowych na terenie całego kraju oraz sprzedażą i montażem osprzętu basenowego.

KRCENTER dobieramy asortyment sprawdzony od pewnych producentów, taki który posłuży wiele lat, a zarazem cena pozostanie przystępna, lecz nie konkurujemy z produktami o niskich parametrach kuszących zadziwiająco niskimi cenami.

Wytrzymałość naszych basenów i osprzętu obliczona jest na wiele lat funkcjonowania.

Poradnik Filtracja

Filtracja

Filtracja

Opis Działania Filtra Basenowego

Filter – pozycja filtracji wody basenowej w zależności od stanu wody ( tendencji do mętnienia ), jej temperatury oraz natężenia okresu pylenia roślin w ogrodzie – Czas filtracji około 12 godzin/dobę. W przypadku dojścia do zazielenienia wody filtracja 24/24 godziny do czasu unormowania stanu wody w basenie.

PRAWIDŁOWE CIŚNIENIE WODY NA ZBIORNIKU – ZIELONE POLE 10 – 12 PSI

PRZY CIŚNIENIU PRZEKRACZAJĄCYM 15 PSI NALEŻY PRZEPROWADZIĆ PŁUKANIE ZŁOŻA BACK-WASCH

BACK-WASCH – pozycja płukanie filtra – czas około 5 minut  ( zawór przed pompą) musi być otwarty, w szklanym słoiczku widać stan płukania złoża,

Po przeprowadzeniu płukania złoża wykonujemy płukanie Głowicy Filtra - RINSE

RINSE – płukanie samej głowicy filtra – czas około 30 sek.

Po płukaniu głowicy powracamy do pozycji FILTER ( Filtracja )

 

GŁOWICĄ FILTRA STERUJEMY ZAWSZE PRZY WYŁĄCZONEJ POMPIE BASENOWEJ

 

WASTE – pozycja wyrzucanie wody z basenu. Gdy na ścianach basenu i dnie osiądzie glon lub inny osad który chcemy usunąć z basenu – ustawiamy filtr w pozycję WASTE – do basenu podłączamy szczotkę ręczną ( na dyszę ssącą lub do Skimera nakładamy wąż pływający niebieski po uprzednim podłączeniu do niego odkurzacza ręcznego wraz z kijem teleskopowym i zalaniu węża wodą np. przytykając jego koniec do dyszy napływowej ) podczas trwania odkurzania ( zawór przed pompą otwarty ). Podczas pracy filtra w pozycji WASTE brudna woda będzie wyrzucana na zewnątrz bez przechodzenia wody przez złoże filtra.

RECIRCULATE – pozycja obiegu wody bez przechodzenia przez złoże filtra. Niektóre środki uzdatniania wody można lub nawet wymagają dodawania na obiegu cyrkulacyjnym poza złożem filtra.

CLOSED – pozycja zamknięcie filtra                          

Pierwsze uruchomienie :

Uzupełniamy wodę w basenie , zalewamy pompę basenową, ustawiamy głowicę filtra w pozycji Recyrkulacja bo na niej będzie łatwiej zassać pompie wodę z basenu, sprawdzamy czy zawory przed pompą oraz za filtrem są otwarte – i włączamy silnik pompy.

Jeżeli pompa nie zassie wody z basenu to:

Zakręcamy zawory przed pompą i wyłączamy silnik – ponownie zalewamy pompę – włączamy pompę i odkręcamy zawór np. od skimera.  Jeżeli pompa ponownie nie zassie wody to czynność tą powtarzamy nawet kilka razy.

Bardzo istotna jest kolejność zakręcania i odkręcania zaworu przed pompą w stosunku do włączania i wyłączania silnika pompy – w przypadku gdy pompa basenowa zainstalowana jest powyżej lustra wody ( chodzi o podciągnięcie wody do w rurach do pompy ).

Jeżeli pompa nie może zassać wody z basenu najczęstszą przyczyną jest nieszczelność na orurowaniu przed pompą np. zawory lub inne połączenia lub źle dokręcona pokrywa pompy ( uszczelka ).